Pecan Pie, een taart van pecannoten gemend met een vulling van eieren, bruine suiker en boter. Die na het bakken lekker karameliseren. Een heerlijke calorie bom!! Maar niet voor elke dag helaas.
Ik ben aan de slag gegaan en heb er walnoot dadel bars gemaakt waar je elke dag van kan genieten, vegan zijn en gluten vrij!
In plaats van pecannoten heb ik walnoten gebruikt, deze zijn lager in natuurlijke suikers. De bars worden gezoet met medjool dadels, dat zijn grote, zachte en zoete dadels.
Walnoot Dadel Bars
Servings: 16 stuks
Ingredients
Bodem
- 180 gram gehakte walnoten
- 70 gram ongezoete kokos rasp
- 150 gram medjool dadels
Vulling
- 200 gram medjool dadels ongeveerd 1 stuks
- 300 mL amandelmelk
- 3 eetlepels tapioca meel of maiszetmeel
- 1 theelepel vanille extract
- 100 + 50 gram walnoten voor topping
Instructions
- Verwarm de oven voor op 175°C
- Bekleed een vierkante bak vorm met bakpapier
- Met een keukenmachine mix de ingrediënten voor de bodem tot een sticky ‘deeg’balVerdeel over de bakvorm. Zorg ervoor dat het gelijkmatig is verdeeld. Dit kan je het beste doen met de achterkant van een lepel
- Voor de vulling blend dadels, amandel melk, tapioca meel, vanille extract en zout samen tot een gladde massa
- Voeg 100 gr walnoten toe en pulse een paar keer
- Verdeel over de bodem en verkruimel de rest van de walnoten er op
- Bak in een voorverwarmde oven 35-40 min bij 175°C
- Volledig laten afkoelen in de vorm, plaats dan in de koelkast en laat het opstijven voor minimaal 4 uur (liefst overnacht)